Futbol Amatör

Sancaktepespor Altyapısıyla Bölgeye damga vurdu

Sancaktepespor Altyapısıyla Bölgeye damga vurdu

Sancaktepespor Altyapısıyla Bölgeye damga vurdu

Sancaktepe ilçesinde futbol altyapısına yön veren Sancaktepespor, son dönemde ortaya koyduğu başarılı çalışmalarla çok sayıda oyuncu yetiştirerek adeta futbolcu fabrikasına dönüştü.

Turgut Daş Başkanlığında ve Yasin Gezgin Koordinatörlüğündeki mavi-beyazlı kulüp, yetiştirdiği birçok genç oyuncuyu profesyonel takımlara göndererek hem Türk futboluna katkı sağlıyor hem de genç futbolcularına sahip çıkıyor.

Kurulduğu 2009 yılından itibaren Sancaktepe futbolunun lokomotif kulüplerinden biri olan Sancaktepespor’da Koordinatör Yasin Gezgin altyapıda önemli yatırımlara imza attı. Bölgenin en yüksek diploması UEFA Elit A Lisansına sahip olan Yasin Gezgin ile birlikte altyapının Akademi kariyerli antrenörleri ortaya koydukları özverili çalışmalarla Sancaktepespor’u son dönemde adeta bir futbolcu fabrikasına dönüştürdü.

Genç oyunculara önem veriliyor

Sancaktepespor’da yeni sezonda Deniz Eslek, Deniz Çil, Ozan Çelebi, Kerem Cem Ağtepe – (Kartal Bulvarspor), Yağız Çitikbel – (Tepecikspor), Ali Samet Fındık – (Darıca Gençlerbirliği), Enes Sarımehmet, Yiğit Şahin – (Düzcespor), Barış Baş – (Erbaaspor), Burak Altınay – (Yeni Ufukspor), Veysel Avcı,  Mustafa Uğur, Miraç Yıldız – (Sultanbeyli Belediyespor)’a transfer etmenin mutluluğu yaşanıyor.

Bu gençlerin yanı sıra önceki sezonlarda da birçok genç oyuncuyu da çeşitli profesyonel takımlara gönderen Sancaktepespor, Türkiye’de futbol camiası tarafından takip edilen bir kulüp haline geldi. Son iki yıldır genç oyunculardan kurulu kadrosuyla ligde mücadele eden Sancaktepespor, şampiyonluk hedefine bu yıl gençlerle ulaşarak önemli bir başarıya imza atmak istiyor. Yetiştirdiği genç oyuncularla Türk futboluna katkı sağlayan Sancaktepespor, altyapısında bulunan toplam 800 gence sahip çıkarak toplumsal bir sorumluluğu da layıkıyla yerine getiriyor.

Gezgin : Oyuncularımızı geleceğe hazırlıyoruz

Sancaktepespor’un amacı öncelikle Sancaktepe İlçesini çok iyi temsil etmek olduğunu ifade eden Koordinatör Yasin Gezgin, “  Yapısıyla, vizyonuyla spor camiasına, bölgeye örnek bir kulüp olmaya devam etmek için çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyoruz. Ortaya koyduğumuz çalışma anlayışıyla yetiştirdiğimiz oyuncular birçok profesyonel kulüplerin tabiri caizse radarına giriyor. Scout ekipleri maçlarımıza gelerek oyuncularımızı izliyor. Hem scout ekipleri hem de kulüplerle koordineli çalışarak oyuncularımızı geleceğe hazırlamaya çalışıyoruz. Bu anlamda oyuncularımıza imkan oluşturmak için çaba harcıyoruz. Takımımızda yer alan hiçbir oyuncumuzu göz ardı etmiyoruz. Takımımızda ve altyapımızda yer alan her oyuncumuz bizim için çok kıymetli. Kulüp olarak uzun yıllardır olduğu gibi önümüzdeki yıllarda da futbolcu yetiştirerek hem Türk futboluna hem de topluma değer katmaya devam edeceğiz.” dedi.

Haber : Murat Nazik

Kerem Cem AğtepeYağız Çitikbel

Deniz Çil

Burak Altınay

Yiğit Şahin – Enes SarımehmetMustafa Uğur

Deniz Eslek

Ali Samet Fındık

Ozan Çelebi
 

HABERİ PAYLAŞ
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ