Futbol Amatör

Galatasaray Taçspor sezon içi performans testinden geçti

Galatasaray Taçspor sezon içi performans testinden geçti

Galatasaray Taçspor sezon içi performans testinden geçti

İstanbul Süper Amatör Lig 7. Grupta şampiyonluk mücadelesi veren takımlardan Galatasaray Taçspor sezon içi performans testinden geçti

Taçspor tesislerinde Sabah 10:00 ve Öğlen 13:00’te 2 grup halinde yapılan teste toplamda 24 futbolcu katıldı.

Atletik performans ve Kaleci antrenörü Tarık Can’ın sektörde duayen dostlarından olan Hareket ve Antrenman bilimi uzmanı Kadir Namlı, ekibi Murat Namlı, Cemre Güvenç, Atakan Uzun, Emrah Salman ve Tuğhan Birdal Hocalar tarafından gerçeklestirildi.

3 aşamadan oluşan testlerde tüm futbolcuların;

Sezon içi mobilizasyon, denge ve patlayıcı performans becerileri testlendi. Bu testlerde FMS+YBT+FCS testleri kullanıldı.

Yardımcı Antrenör Tarık Can yaptığı açıklamada;”Galatasaray Taçspor yönetim ve teknik ekibi olarak sportif başarıya ulaşmak için spor biliminin en yeni teknolojilerinden yararlanmaya çalışıyoruz. Avrupa’da Bayern Münih ve Barcelona başta olmak üzere kabul görmüş aynı zamanda başarıya ulaşmış bu testlerin Türkiye’de tanıtılmasında başrol oynayan hareket ve antrenman bilimi uzmanı Kadir Namlı ve ekibine ayrıca bize bu imkanı sağlayan Galatasaray Taçspor yönetim kurulu üyesi ve futbol şube sorumlumuz Selçuk Azeri’ye çok teşekkür ederiz.”dedi.

Futbolamator.com
HABERİ PAYLAŞ
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ