Futbol Amatör

Dikilitaşspor şampiyon hocası Ergün Ertan ile devam ediyor

Dikilitaşspor şampiyon hocası Ergün Ertan ile devam ediyor

Dikilitaşspor şampiyon hocası Ergün Ertan ile devam ediyor

İstanbul Bölgesel Amatör Ligin yeni ekiplerinden Dikilitaşspor Yönetim Kurulu, başarılı bir sezon geçirerek takımı BAL’a çıkaran Teknik Sorumlu Ergün Ertan ile 2024-2025 sezonunda da devam etme kararı aldı.

Beşiktaş ekibi geçtiğimiz sezon Baraj maçında Taçspor’u eleyerek Bölgesel Amatör Lige yükselmişti.

2023-2024 sezonunun 6. haftada Altyapıdan A Takımın başına getirdikleri Ergün Ertan ile yeniden anlaştıklarını belirten Kulüp Başkanı Tolga Kılıç yaptığı açıklamada “Geçen sene hocamıza güvenerek görevi verdik. Sağ olsun bizi mahcup etmedi. Ergün hocamızın bilgisine güvendik. Beraber çok güzel işler yaptık. Yıllardır Dikilitaş sporu en güzel şekilde temsil eden insan. Geçmiş tecrübeleri, geçmiş bilgi birikimleri olan hoca. Yine 2024-2025 sezonu için sorgusuz sualsiz hiçbir hocayla da görüşmeden hocamızla tekrar masaya oturduk. Ergün Hoca burada olmaktan mutlu. Bizim için önemli olan zaten bu. Mutlu bir aile yapısı oluşturmaya gayret ediyoruz. Gerekli fikir alışverişlerimizi yaptık. Beklentilerimizi söyledik. Birçok konuya dikkat etmemiz gerekiyor. Sürdürülebilir bir yapı oluşturmamız gerekiyor. Her zaman söylediğimiz gibi altyapımıza önem vermek istiyoruz. Altyapıdaki değerlerimizi yetiştirip Türk futboluna vermek istiyoruz. Altyapıdaki oyuncuların değerini en iyi bilen insanlar aramızda. Çünkü kendileri her gün o çocuklarla beraber. Altyapıdan oyuncu yetiştirip gerek Dikilitaş futboluna gerek Beşiktaş futboluna gerek Türk futboluna oyuncular yetiştirme niyetimiz var. Futbolda ister istemez bir hedef oturtturmak zorundasınız. Hedef olmadı mı heyecan olmuyor ve istek gelmiyor. Gerek camia olarak gerek taraftar olarak gerek kamuoyu anlamında. Biz nasipse 3.lig hedefiyle yola çıkacağız. Bu semte tekrar bir heyecan yaşatmak için ben ve yönetim kurulu arkadaşlarım elimizden geldiğince gayretlerle çalışacağız.” ifadelerini kullandı.

Teknik Direktör Ergün Ertan ise Dikilitaş Spor Kulübü ile tekrar anlaştığı için mutlu olduğunu belirterek, “Geçen sene bize güvenenleri çok şükür mahcup etmedik. Bu sene itibariyle Sayın Tolga Kılıç başkanım ve yönetim kurulu bizlerden yana teveccüh kullandılar. Kendilerine çok teşekkür ederim. Bizlere inananları mahcup etmemek adına daha fazla çalışma gayretinde olacağız. Başkanım hedeflerden bahsetti. Kendisine katılıyorum. Hedeflerimiz arasında oluşturulacak yapıda koşan, mücadele eden, kolay kabullenmeyen, iyi futbol oynayan, seyircisi arkasından sürükleyebilecek, heyecan yaratabilecek, dinamik, elimizdeki geçen seneki arkadaşlarla beraber diri bir kadro planlamayı düşünüyoruz. İleriki senelerde bu kulübe para kazandırabilecek oyuncularda transfer etmek istiyoruz. Şimdi kulüplerin yaşaması bazen günlük transferlerle olmuyor. Bazen geçiş sağlıyorsunuz. Ama biz yarışan, mücadele eden aynı zamanda da yeri ve zamanı geldiğinde, yetiştiren, değerlerine sahip çıkan, genç oyunculara sahip çıkan bir yapı içerisinde olacağız. Yıllarımız genç oyuncular yetiştirmekle geçti ve onlara hizmet etmekle geçti. Biz her zaman futbola güzel tarafından bakan, oyun tarafından bakan, centilmenlik tarafından bakan bir yapı içerisinde olacağız. Üst sıralara oynayan, mücadele eden, kendisini ispatlamaya çalışan, yarışmacı bir takım hüviyetinde bir kadro planlıyoruz. Anlaşmamızın tekrar hayırlı olmasını diliyorum.”dedi.

Haber : Murat Nazik
HABERİ PAYLAŞ
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ