Futbol Amatör

Sancaktepe Ziganaspor ‘un şampiyonluk öyküsü

Kayıt
Sancaktepe Ziganaspor ‘un şampiyonluk öyküsü

Sancaktepe Ziganaspor ‘un şampiyonluk öyküsü

Sancaktepe ilçesinin köklü kulüplerinden Sancaktepe Ziganaspor, yıllardır alt yapısıyla mücadele ettiği liglerde şampiyonluklar kazanıp, ilçedeki diğer kulüplere genç futbolcu kazandırmasıyla biliniyor.

Bu sene ilk kez A takım kurarak kendi öz kaynaklarının yanı sıra takımda ağabeylik yapan takviyelerle teknik heyet ve yönetimin büyük desteği ile katıldığı 2. Amator kümede ligin başından sonuna kadar sürdürdüğü başarılı performansıyla şampiyon olarak 1. Amator kümeye merhaba dedi.

Yolu Süper Amatör, BAL olsun (Emeği geçen tüm futbolculara, hocalara, yöneticilere ve Sancaktepelileri tebrik ediyorum)

Vitesi boşa almayalım İhsan Keleş başkan aksine, ileri atalım…

Buradan takip ettiğiniz kadar Sancaktepe Ziganaspor ile ilgili tüm haberleri sizlere eksiksiz olarak her hafta yetişebildiğim kadarıyla tüm maçlardan yazılı ve görsel olarak paylaştım.

Amatör futbola büyük destek veren bu sitenin sahibi ve elinde fotoğraf makinesiyle o saha benim bu daha benim deyip sabahın 9’undan akşamın geç saatlerine kadar emeği ve yüreği ile sizlere hizmet eden Sevgili Murat Nazik’e huzurlarınızda gerçekten Teşekkürlerimi sunarım.

7 yaşından 50 yaşına kadar sporcu, antrenör, yönetici ve velilerin Murat Nazik ağabeyine son haftalar yaklaşırken Sancaktepe Ziganaspor’un şampiyonluk öyküsünü yazmak istiyorum dediğimde “Ne demek Ağabeyim sayfada yerin hazır” dedi ve aldım kalemi elime;

Yazı biraz uzun olacak ama bu gelen şampiyonluk amatör liglerde mücadele eden kulüp yöneticileri, sporcuları, hocaları ve velileri çok yakından ilgilendiren bir analiz olacak ve hedeflerinize ışık tutacak özellikle futbolcu olmayı düşünen kardeşlerimiz ve velilerine…

Önce kendimi tanıtayım

Ben Murat Deveci 53 yaşında, 40 senedir spor camiasının içinde muhabirlikten başlayarak daha sonra da NTVSpor da 10 yıl haber şefliği ve şimdi de ASPOR’da haber şefliği görevinde bulunan biriyim. 2001 doğumlu ikizlerim Batuhan Deveci ve Oğuzhan Deveci’nin hep sporun içinde olmalarını istediğim için sırasıyla başta yüzme (7 yaşindan itibaren Velilere kesinlikle öneriyorum), tenis ve atletik performanslarda eğitim aldırdım ve branş olarak seçtiğimiz futbola Dudulluspor altyapısıyla başlayarak Beylerbeyi Spor, Kasımpaşa akademi liglerinin ardından yolumuz Sancaktepe Ziganaspor ile kesişti…

Neden Sancaktepe Ziganaspor

Bu siteyi amatör liglerde ve profesyonel liglerde çok takip eden olduğu için bizde emeği olan isimleri de geçmeden olmaz. ( İsimlerini atladıklarımdan özür dileyerek) Dudulluspor’da Ekrem hoca, Ali hoca, Beylerbeyispor’da Ufuk hoca, Kasımpaşa’da Volkan hoca, Sancaktepe Belediyespor’da İsmail Aras hoca.

Sancaktepe Ziganaspor serüveni

İkizler U-15’te Kasımpaşa’da, her gün Sancaktepe – Kemerburgaz arasında mekik dokumaktan yollarda helak olacağına Sancaktepe’de yolumuza devam edelim dedik ve ilk olarak Sancaktepe Belediyespor hocası İsmail Aras ile tanıştık, yapılan görüşmeler ve izlenimler sonrasında ikizler Batuhan Deveci ile Oğuzhan Deveci’nin Sancaktepe Ziganaspor’da yollarına devam etmesi görüşleri doğrultusunda çok sevdiğim sevgili hocam Murat Durak ile yola çıktık. Artık evimize yakın, oynayabilecekleri bir takım ile yolumuz kesişti antrenmanlar ardından sırasıyla U15, U16, U17 ve U19’dan oynanan tüm maçlar disiplinli antrenman çalışmaları ile futbolcu serüvenimiz devam etti. Bu süreçte takip ettiğim her antrenman ve her maçta Murat Durak hocadan aldığımız fikirler ile yolumuza devam ettik kendisine gerçekten teşekkür ederiz ailece 7/24 telefonda dahi olsa. Seneler çabuk geçerken Latif Çınar hoca ile yolumuz kesişti. Emeğine çok saygı duyduğum Latif hoca ile de sağlıklı bir diyalog sonrasında Batuhan Deveci ile Oğuzhan Deveci’yi A takım kategorisine kadar getirdik.

Bu şampiyonluk kolay gelmedi

Yıllardır alt yapısıyla mücadele eden Sancaktepe Ziganaspor’da 35 yıllık arkadaşım ve kardeşim olan sevgili Başkan İhsan Keleş’e “Artık A takım zamanı geldi”  diyerek yıl boyunca mücadele ettim ve kazandım. Geçen sezon pandemi sonrası o zor şartlara rağmen Başkan İhsan Keleş ve yönetim kurulu “Evet varız Sancaktepe Ziganaspor” diyerek yola çıktık.

O kadar emindim kurulacak olan bu takımın başarılı olacağına, kendi alt yapısında yetişenler niye başka takımlarda olsunlar görüşünü savundum. Ve yola çıkıldı…

Ve o şampiyonluk öyküsü

Kulüp tarihinde ilk kez A takımda yola çıkan Sancaktepe Ziganaspor’da Teknik heyette oluşan yeni yapılandırma sonrasında Latif Çınar, Tolunay Keleş, Tolga Keleş, Sarp Kayaakar ve Hami Koca’dan oluşan ekip çok kısa zaman içinde kolları sıvayarak yola çıktılar.

Kendi alt yapısındaki futbolcular ve yine kendi alt yapısında başka takımda oynayan ağabey isimleri kadroya dahil ederek zorlu serüven başladı.

Hemen hemen çoğu antrenmanı takip ettim bizler veliler o soğukta yağmurda evimizde petek başında otururken “Bu yürekli Sancaktepe Ziganasporlu futbolcu ordusu “Bu sene seni şampiyon yapacağız ” sloganı ile yılmadılar, mücadele ettiler gün geldi antrenmana 7-8 kişi çıktılar ama her maça kazanacağız dediler. Gün oldu hafta içi maçına yetişebilmek için cebinden para vererek taksiyle geldiler, gün oldu yedek kulübesinde oturan arkadaşı sahada oynayan arkadaşına krampon verdi, tekmelik verdi. Gün oldu yedek kalanı oynayan motive etti ama o sahadaki hırs hiç bir zaman tükenmedi. O kazanılan her maç sonrasındaki soyunma odasındaki ve otobüsteki sevinç zaten şampiyonluğun habercisiydi.

25 Haziran cumartesi günü saat 15.00’te Sarıgazi Stadında şampiyonluk kutlamasında buluşalım

Bu aslan yüreklileri hep birlikte tribünlerde doyasıya alkışlayalım. Bu şampiyonluk öyle kolay gelmedi emeği geçen tüm Sancaktepe Ziganasporlu futbolcuları, yönetimi ve taraftarları kutluyorum…

Bu şampiyonluğu görmesini çok istedigimiz Başkan İhsan Keleş’in rahmetli kardeşi ve benimde çok sevdiğim yüreği sevgi dolu babacan adam Şenol Keleş’e armağanımız olsun. (İkizzzzzzz diye hep bağırırdı tribünlerden Batuhan Deveci ile Oğuzhan Deveci’ye… Her maçta onun yerine biz bağırdık merak etme Şenol Keleş… Nurlar içinde yatsın…)

Haber Analiz : Murat DeveciHABERİ PAYLAŞ
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Anonim dedi ki:

    Murat kardeşim çok güzel yorumlamışsın bu süreçte emeği geçen herkese teşekkürler ve tabi ki görünmez kahraman olarak bizlere çok fazla katkın oldu bizlerden çok mücadele ettin bu şampiyonluk ta emeğin çok iyiki seni tanımışız

BİR YORUM YAZ