Futbol Amatör

Takım kadroları 18’den 21’e çıkartıldı

Takım kadroları 18’den 21’e çıkartıldı

Takım kadroları 18’den 21’e çıkartıldı

TFF Amatör İşler Müdürlüğü, futbol il temsilciliklerine gönderdiği evrakta daha önce 18 kişiden oluşan takım kadrolarının 21’e yükseltildiğini açıkladı.

Yaklaşık 1 aydır konuşulan ve açıklanması beklenen karar bugün yayınladı. 2006’da son toplantısını yapan ve bu sene yeniden faal hale getirilen Amatör İşler Kurulu’nun Genel Sekreter Yardımcısı Fahrettin Eserdi’nin imzasıyla yayınlanan evrakta şu ifadeler yer aldı.

“Bilindiği gibi Bölgesel ve yerel amatör liglerde müsabaka kadrosu bir kaleci, 10 (on) futbolcu ve en fazla 7 (yedi) yedek futbolcu olmak üzere 18 futbolcudan oluşmaktadır. Covid-19 salgını 1 nedeniyle 3 (üç ) olan oyuncu değişikliği sayısını bu sezonda 5 (beş) olarak düzenlediğimizi daha önce bildirmiştik. Büyükler kategorilerinde (BAL, Süper Amatör, 1. ve 2. Amatör Ligler) kulüplerimizden gelen talep üzerine 2021-2022 sezonunda uygulanmak üzere, müsabaka kadrosu 18 kişiden 21 kişiye çıkartılmıştır. Dileyen kulüplerimiz bu sezona mahsus olmak üzere takım kadrolarını 21 kişi olarak yazıp müsabaka hakeme ibraz edebilirler.”

Ali Kemal Demir

HABERİ PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ