Futbol Amatör

İstanbul ASKF seçimi için tarih yarın belli olacak

Kayıt
İstanbul ASKF seçimi için tarih yarın belli olacak

İstanbul ASKF seçimi için tarih yarın belli olacak

Covid-19 küresel salgını nedeniyle ertelenen İstanbul Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu seçiminin tarihinin yarın belli olması bekleniyor.

Mevut Başkan Ali Düşmez’in yarın ASKF yönetimini asil-yedek ayırt etmeden Orhan Saka Amatörler Evinde saat 14’te toplantıya çağırdığı ve bazı Kulüpler Birliği başkanlarının da toplantıya davet edildiği öğrenildi.

Seçimin, UEFA tarafından düzenlenen, ülkeler bazında yapılan ve A Milli Futbol Takımımızın da katılım gösterdiği EURO 2020 futbol turnuvası maçlarının ardından yapılacağı tahmin ediliyor.

2017 yılında yapılan iki adaylı seçimde İstanbul’da toplamda 1546 delege oy hakkına sahipti. Bu seçimde ise 2100’ü futbol kulüplerinden olmak üzere 2500 civarında futbol ve ihtisas kulüplerinden delegenin oy kullanması bekleniyor.

Öte yandan 2014 ve 2017 seçimlerinde oy kullanan bazı degelere yapılan itirazlar nedeniyle bu iki seçimin mahkemesi halen sürerken, mevcut ASKF yönetiminin Başkan Adayı Fikret Sivri’ye hazirun listesini vermemek için çareler aradığı bilinmekte.

Seçimde iki adayın yarışacağı netlik kazandı. Kazanan liste İstanbul ASKF’yi 3 yıl süre ile yönetmeye hak kazanacak.

Ali Kemal Demir

HABERİ PAYLAŞ
ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ