Futbol Amatör

Osman Savaş’ın yeni görev yeri Başkent

Kayıt
Osman Savaş’ın yeni görev yeri Başkent

Osman Savaş’ın yeni görev yeri Başkent

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne uzun yıllar Bürokrat olarak başarıyla hizmet eden ve son olarak Destek Hizmetleri Daire Başkanlığı yapan Osman Savaş, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığında göreve başladı.

Eski bir futbol hakemi ve faal bir futbolcu olan 1968 Tokat doğumlu Osman Savaş’ın, İBB’deki görev süresinde özellikle amatör futbola büyük hizmetleri olmuştu.

Adalarspor, Ataşehir Çamolukspor, Heybeliada, Sekbanlarspor ve Maltepe Sahilspor’da futbol oynayan Savaş, Sekbanlarspor’da Fahri Başkanlığın yanı sıra, Erokspor’da Başkan Vekilliği ve Medipol Başakşehirspor’da yöneticilik görevlerinde bulundu.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nda göreve başlayan Osman Savaş, dönemin İBB yönetiminin büyük katkıları ile İBB Futbol Akademi Yetenek Avı projesiyle binlerce çocuğun spora başlamasına vesile olmuş ve Beşiktaşlı Rıdvan Yılmaz gibi şu anda Süper Ligde forma giyen birçok oyuncunun spor ile tanışmasına vesile olmuştu.

İstanbul’da görev yaptığı dönemde 2 defa Yılın Spor Adamı seçilen Osman Savaş, birçok stadın projesini bizzat hazırlamış ve görev süresinde amatör futbolun daha iyi şartlara sahip olması için büyük özveri göstermişti.

Ali Kemal Demir

HABERİ PAYLAŞ
ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ