Futbol Amatör

Kadınlar 1. Lig 17 Nisan’da başlayacak

Kayıt
Kadınlar 1. Lig 17 Nisan’da başlayacak

Kadınlar 1. Lig 17 Nisan’da başlayacak

Pandemi nedeniyle 8 Mart 2020’den bu yana oynanamayan Kadın Ligleri, TFF’nin başta Sağlık Bakanlığı olmak üzere ilgili kurumlarla gerçekleştirdiği iş birliği neticesinde tüm paydaşların sağlığını ön planda tutacak gerekli çalışmaları tamamlamasıyla Kadınlar 1. Lig ile sınırlı olmak üzere yeniden başlayacak.

Salgın koşullarının seyri dahilinde İçişleri Bakanlığımızın Genelgeleri, Sağlık Bakanlığımızın önerileri ve Sağlık Kurulumuzun değerlendirmelerine bağlı olarak Covid-19’a yönelik önlemleri içeren talimat maddeleri dahilinde gerekli sağlık ve hijyen koşulları ile test protokol, sayı ve prosedürlerine bağlı kalınarak kontrollü bir düzende lig organizasyonu gerçekleşecek.

Turnuva yapısı içinde her müsabakada Türkiye Futbol Federasyonu’nu temsilen sağlık tedbirleri kontrolörleri Covid-19 salgın tedbirlerine uyulması konusundaki sürecin yürütülmesini sağlamak için görev yapacak.

Turkcell Kadınlar 1. Ligi bu sezon, 1. Ligde yer alan 16 takımın 2019-2020 sezonunda bulundukları sıralamaya göre 4 ayrı torbaya ayrılması ve yapılacak kura çekimi sonrası oluşacak gruplara göre gerçekleşecek. 1. Turda takımlar 4’erli gruplarda tek devre lig usulü müsabakalar yapacak. Grup müsabakalarında ilk 2 sırayı alan takımlar çeyrek finallerde yer alma hakkını elde edecek. Çeyrek finallerden itibaren müsabakalar eleme usulü gerçekleştirilecek. Yarı final müsabakalarında mağlup olan takımlar 3.lük, galip gelen takımlar ise şampiyonluk mücadelesi verecek. Türkiye Şampiyonu olacak takım 2021-2022 sezonunda ülkemizi UEFA Kadınlar Şampiyonlar Ligi’nde temsil etme hakkını kazanacak.

Tek merkezde ve fanus sisteminde oynanacak lig Turkcell Kadınlar 1. Ligi 2020-2021 Sağlık Çalışanları Sezonu olarak anılacak.

Kura çekimi ve organizasyona dair diğer bilgiler ile salgının seyri ve alınacak yeni tedbirlere bağlı olarak Bakanlıklarımızın talimatları dahilindeki tüm değişikliklere dair güncel bilgiler kısa bir süre içinde Kadın Kulüplerimiz ve kamuoyu ile paylaşılacak.

Statü yayınlandı
TFF Yönetim Kurulunun 22.03.2021 tarihli toplantısında 2020- 2021 Sağlık Çalışanları Sezonu Turkcell Kadınlar 1.Ligi Müsabakaları Statüsü kabul edildi ve TFF’nin resmi internet sitesi TFF.org’da yayınlanarak yürürlüğe girdi.

2020-2021 Sağlık Çalışanları Sezonu Turkcell Kadınlar 1. Ligi Müsabakaları Statüsü için tıklayınız.

tff.org

HABERİ PAYLAŞ
ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ