Futbol Amatör

Her şeye rağmen BAL’a rekor sayıda katılım

Kayıt
Her şeye rağmen BAL’a rekor sayıda katılım

Her şeye rağmen BAL’a rekor sayıda katılım

Covid-19 salgınının başlamasının ardından 2019-2020 sezonunun son 4 haftasında yarıda kalan aradan 10 ay geçmesine rağmen çeşitli sebeplerden dolayı bir türlü başlatılamayan Bölgesel Amatör Lige, 2021 sezonunda 250’ye yakın takım katılım başvurusu yaptı.

Lige katılım hakkı bulunan 268 takımın 250’ye yakınının Türkiye Futbol Federasyonu’na başvuru evrakı verdiği biliniyor. Son başvuru tarihinin 31 Aralık 2020 olmasına rağmen takımlar, 04 Ocak 2021 günü de TFF’ye katılım için başvuru yaptılar.

Türkiye Futbol Federasyonu’nun Bölgesel Amatör Lig planlamasının Mart ayının 13-14’ün başlatmayı planladığı ve ligleri tek devreli olarak oynatmak istediği biliniyor. Bu hesaba göre BAL, 2021 sezonunda tek devre üzerinden 10’arlı 22 veya 23 Gruptan oluşması bekleniyor.

TFF’nin kasasına ciddi bir katkı olacak

10 aylık pandemi döneminde amatörleri düşünmeyen ve büyük tepkilere rağmen umursamaz tavrını sürdüren TFF yönetimi, Bölgesel Amatör Lig takımlarından lige katılım için 22.500 TL katılım parası talep etmişti. Transfer aktarımları ile birlikte BAL takımlarından Türkiye Futbol Federasyonu’na 6 milyon TL’ye yakın bir meblağ lige katılım payı olarak şu durumda TFF’nin kasasına girmiş olacak. Transfer aktarımları ile birlikte bu miktarın 10 TL’ye yaklaşması bekleniyor.

Ligden çekilen Atlasspor katılım parasını yatırdı

Türkiye Futbol Federasyonu’nun bu dönemde BAL’ın haricinde diğer ligleri başlatmayı düşünmediği biliniyor. Son durumu şehir efsanesi haline gelen Amatör Futbol Liglerinde Uygulanacak Esaslar kitabını henüz hazırlayamayan ya da başka bir örnek anlatım ile Coca Cola’nın formülü gibi saklamayı uygun bulan TFF, 2021 sezonunda Bölgesel Amatör Lig’de yaş kontenjanının ne olacağını, 27 takımla BAL’a en fazla katılım gösteren il olan İstanbul temsilcilerinin iki grupta mı yoksa 4 grupta mı yer alacağını henüz açıklamadı. Amatörlerden hep almayı alışkanlık edinen, vermeyi bir türlü bilmeyen ve amatörleri işine geldiği zamanlarda hatırlayan Türkiye Futbol Federasyonu, geride bıraktığımız 10 aylık sürede adını bile anmadığı amatörlerden yine kasasını dolduracak. Öyle ki, İstanbul’da lige girmeyeceği kesinleşen Atlasspor bile TFF’ye BAL’a katılım parasını yatırmış durumda…

Ali Kemal Demir

HABERİ PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ