Futbol Amatör

Sancaktepe Amatör Kulüplerini Yeniden Refah Partisi Unutmadı

Kayıt
Sancaktepe Amatör Kulüplerini Yeniden Refah Partisi Unutmadı

Sancaktepe Amatör Kulüplerini Yeniden Refah Partisi Unutmadı

Sancaktepe Amatör Kulüpler birliği başkanı Yasin Gezgin ve Kulüp Başkanları Yeniden Refah Partisi İlçe Başkanı Burhan Artmaz’ı makamında ziyaret etti.

Ziyarete Sancaktepe Kulüpleri Birliği Başkanı Yasin Gezgin’in yanısıra, Sancaktepespor Kulüp Başkanı Turgut Daş, Sancaktepe Ziganaspor Kulüp Başkanı İhsan Keleş, Ortadağspor Kulüp Başkanı Erdal Bulut, Sancaktepe Yenidoğanspor Kulüp Başkanı Murat Nazik, Sarıgazispor Koordinatörü Bekir Arı katıldılar.

Yeniden Refah Partisi İlçe Başkanı Burhan Artmaz misafirlerini kapıda tek tek karşılarken ilk olarak Kulüp Başkanları kendilerini tanıttılar. Kulüpleri ve Spor Branşları ile ilgili bilgiler veren kulüp temsilcileri yaptıkları çalışmaları anlatırken, ilçede kendilerine sahip çıkılmadığını ve Pandemi süresinde yaşadıkları mağduriyeti dile getirdiler.

Sancaktepe Yeniden Refah Partisi İlçe Başkanı Burhan Artmaz yaptığı konuşmada “ Öncelikle Kulüpler Birliği Başkanı Yasin Gezgin hocama ve katılan tüm Kulüp Başkanlarımıza nazik ziyaretlerinden dolayı teşekkür ederim. Sporun birleştirici ve bütünleştirici olma özelliğini bilerek her zaman Amatör Kulüplerinin yanında ve destekçisi olduğumuzu bilmenizi isterim. Pandemi süresinde Parti olarak ilçemizdeki Amatör Spor Kulüplerinin sorunlarına ortak olmak adına erzak yardımında bulunarak bu zor günlerinde destek olmak istedik. Yaptığımız bu yardımla şu an hiçbir faaliyeti ve geliri olmayan kulüplerimize bir nebzede olsa karınca kararınca yardımcı olmaya çalıştık. Ayrıca Sancaktepe’de ilk olan bu ziyareti organize eden Sancaktepe Amatör Kulüpleri Birliği Başkanı Yasin Gezgin’e çok teşekkür ederim.“ dedi.

Gezgin : Amatör Spor Kulüpleri Sahipsiz Kaldı
Amatör kulüplerin yaşadığı sıkıntılara değinen Sancaktepe Amatör Spor Kulüpleri Başkanı Yasin Gezgin, “Bugün burada sizlerin başlatmış olduğu bu çalışmayı Sancaktepe’de diğer partilerde görür inşallah. 15 Mart’tan itibaren bizlere kimse destek vermedi ve görmedi. Yaklaşık dokuz aydır amatör spor kulüpleri bitik ve kapanma noktasında. Ülkemizde yaklaşık 500 bin insan bu sektörden ekmek yiyor. Ne yazık ki Spor Bakanlığının bu konuda herhangi bir çalışması yok. Antrenörler zor durumda. Geçimini sağlamak için midye satan hocalarımız var. Anlayamadığımız salonlar açık. Sahalar açık alanlar ve halı sahalar kapalı. Sancaktepe’de bulunan kulüplerimize yapmış olduğunuz bu örnek çalışma bir kıvılcım olur” dedi.

Daş : Amatör Spor Kulüplerinin 10 aydır geliri yok
Amatör spor kulüplerin yaşadıkları sıkıntıları dile getiren Sancaktepespor Kulübü Başkanı Turgut Daş, “ Yeniden Refah Partisi İlçe Başkanı Burhan Artmaz ve yönetimine Sancaktepe’de ilk olan bu çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum. Amatör Spor Kulüpleri 10 aydır herhangi bir geliri yok. Yöneticilerimizin, sporcularımız ve antrenörlerimizin gelir kayıpları var ve ekonomik sıkıntılar yaşanıyor. Burhan başkanın yaptığı bu güzel davranış örnek olur ve Türkiye’nin diğer illerine de yayılır” ifadelerini kullandı.

Keleş : Futboldan geçinenler zor durumda
Koranavirüs sürecin başından beri herhangi bir faaliyet yapmadıklarını dile getiren Sancaktepe Zigana Kulüp Başkanı İhsan Keleş, “ Çam sakızı çoban armağanı olarak bizleri hatırlayan Yeniden Refah Partisi Sancaktepe İlçe Başkanı Burhan Artmaz’a teşekkür ediyorum. Spor kulüpleri yaklaşık 10 aydır herhangi bir faaliyet yapmıyor. Sporu seviyoruz bunun için bu hastalığın bitmesi ve kulüplerden mağdur olan insanlarımızın mağduriyetlerinin bitmesini temenni ediyorum. Geçimini futboldan sağlayan insanlarımız zor durumda” dedi.

Son bölümde Sancaktepespor Kulüp Başkanı Turgut Daş ve Sancaktepe Ziganaspor Kulüp Başkanı İhsan Keleş, misafirperverliğinden ve yaptığı destekten dolayı Yeniden Refah Partisi İlçe Başkanı Burhan Artmaz’a teşekkür ederek plaket takdim ettiler. Ziyaret toplu çekilen fotoğrafın ardından sona erdi.

Murat Nazik

HABERİ PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ