Futbol Amatör

Şehreminispor’da Kamuran Gazi dönemi

Kayıt
Şehreminispor’da Kamuran Gazi dönemi

Şehreminispor’da Kamuran Gazi dönemi

İstanbul Süper Amatör Lig ekiplerinden Şehreminispor, teknik direktörlük görevine Kamuran Gazi’yi getirdi.

Mor Beyazlı Fatih ekibinin Başkanı Metin Aslankök ile Yönetim Kurulu’nun da katıldığı imza töreninde 67 yaşındaki teknik adam yeni takımı ile anlaşma imzaladı.

Uzun yıllar amatör ve profesyonel futbol oynadıktan sonra, 1984’de Eyüpspor’da alt yapıda Antrenörlüğe başlayan Kamuran Gazi, 1988 yılında Antrenör diploması almasıyla birlikte Gaziosmanpaşa’da alt yapılarda teknik adamlığa başladı. Bayrampaşa Yeniyol, Gürpınar, Bayrampaşaspor, Gaziosmanpaşa, Vefa, İstanbulspor A.Ş, Bayrampaşa Altıntepsi, Küçükpazar, Yeni Burdur Gençlik, Karadeniz, Küçükçekmece, Galata, Alibeyköyspor, Feriköy, Batı Trakya, Büyükçekmece Belediye, Kuştepespor, Avcılar Mustafa Kemal Paşa, Kartalspor, 1461 Karadeniz, Merkezefendi ve Okmeydanı Fetihspor’da görev yapan tecrübeli teknik adam Alibeyköyspor’u 16 yıl aradan sonra Üçüncü Lige çıkartmıştı. Başında bulunduğu takımlarla 5 defa 3.Lig için Türkiye Finali oynayan Kamuran Gazi, bilinen şampiyonlukları arasında Vefa, Küçükçekmece, Avcılar Mustafa Kemal Paşa, Alibeyköyspor, Küçükpazar (2) ve Gürpınar, Avcılarspor ve Okmeydanı Fetihspor gibi takımlar var.

Pro Lisansı Türel ve Piontek’ten aldı

Eski adıyla Yugoslavya olan Kuzey Makedonya’nın Köprülü şehrinde doğan ve 2 yaşında İstanbul Rami’ye gelen Kamuran Gazi, Vefa genç takımında futbola başladı. Kamuran Gazi, 1 sene amatör oynadıktan sonra Beyoğluspor’da profesyonel oldu ve 18 yıl profesyonel takımlarda forma giydi. Galata’da futbola son veren Kamuran Gazi, 1991 yılında UEFA A kursunu bitirdi. Beylerbeyi’nde, Metin Türel ve Sepp Piontek’in kurs sorumlukları olduğu 1993 yılında yapılan UEFA Pro Lisansı alan Gazi, kendi ilçesinin takımı olan Şehreminispor ile anlaştı.

“Başarılı olacağımızı düşünüyorum”

Kamuran Gazi imzasının ardından Sitemize yaptığı açıklamada, “Fatih’in güzide camialarından olan ve her zaman takdir ettiğim Şehreminispor’un Başkanı Sayın Metin Aslankök ile daha önce Vefa’da birlikte görev yaptık. Metin Başkan, hedefleri olan ve başarılı olmak için çalıştığı kadrolara geniş imkanlar sunan değerli bir spor adamıdır. Şehreminspor’da çok iyi bir yönetim kurulu var. İki taraf için de hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Okmeydanı Fetihspor’dan karşılıklı anlaştıktan sonra yollarımızı ayırdık. İyi bir takım yapacağız. Güzel bir atmosfer kazandıracağız. Kendi oyuncularımızdan da Kulübümüze uygun olanları transfer edilmesini isteyeceğim. Nejat Tatar Hocamız ile birlikte uyum içinde çalışıp başarılı olacağımızı düşünüyorum”

Ali Kemal Demir

HABERİ PAYLAŞ
ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ