Futbol Amatör

Muammer Saka: Ocak ayında BAL başlamalı

Kayıt
Muammer Saka: Ocak ayında BAL başlamalı

Muammer Saka: Ocak ayında BAL başlamalı

Türkiye Amatör Futbolcular Birliği Sözcüleri, Bölgesel Amatör Lig ekiplerinden Alibeyköyspor’un Başkanı Muammer Saka’yı ziyaret ettiler.

Turuncu-mavililerin tesislerinde futbolcuları ağırlayan Alibeyköyspor Başkanı Muammer Saka, “Futbolcuların hakkını her zaman savunmaya devam edeceğim, sizlerin her zaman yanında olacağım” dedi.

Türkiye Amatör Futbolcular Birliği Sözcüleri adına Barış Altıntaş, Ümit Kocabaş ve Ufuk Hançer’in katıldığı toplantıda, temsilci futbolcular Başkan Saka’ya pandemi süresinde futbolcular olarak yaşadıkları sıkıntıları aktardılar. Barış Altıntaş, “Türkiye’deki bütün futbolcu kardeşlerimizin size selamı var, bu süreçte yanımızda olduğunuz için teşekkür ederiz” dedi.

Saka: Ligler mutlaka oynatılmalıdır
Alibeyköyspor’un yanı sıra Üsküdar Belediyespor’un da Başkanı olan Muammer Saka, “Bölgesel Amatör Lig’in bir sisteme bağlı olarak başlatılması gerekir. Biz, Alibeyköyspor olarak 3 aydır idmanlara devam ediyoruz. Ligin oynatılmasını savunuyoruz” dedi. Spor Bakanı Muharrem Kasapoğlu ve TFF Başkanı Nihat Özdemir’e Bölgesel Amatör Ligin durumu ile ilgili bilgiler verdiğini aktaran Başkan Saka: Bölgesel Amatör Lig artık bir sisteme sahip olmalı, pandemi başlamadan önce ben bu çalışmaları yapıyordum. Her yerde bunları söylüyorum, Şenol Güneş Hocaya da geniş bir rapor sundum. BAL’ın 3.Ligden bir farkı yok, tek farkımız BAL takımlarının geliri yok. Bu ligin pandemi kurallarına bağlı kalınarak başlaması gerekir. Testler konusunda da herkesin fedakârlık yapması gerektiğini düşünüyorum. Bilhassa TFF’nin çözüm noktasında ön ayak olması lazım. Şunu da unutmayalım, amatör liglerde büyükler kategorisinde en az 50 bin futbolcu evine ekmek götürüyor. Dolayısıyla, bu liglerin göz ardı edilmemesi gerekmektedir. BAL’da sözleşme dahil olmak üzere birçok yenilik gelmesi ve amatörlerin de hem kulüp hem Antrenör hem çalışanlar hem de futbolcular olarak yasal hakları korumalı” dedi.

Ocak ayında BAL başlamalı
Geçtğimiz sezon 3.Ligden düştüklerini ancak adım adım 1.Lige çıkacaklarına inandığını ve bütün programlarını buna göre yaptıklarını ifade eden ve stadın zeminini de değiştirip, tesisleri tadilat ettiren Başkan Saka, Alibeyköyspor’un insan odaklı bir Kulüp olduğunun altını çizdi. Turuncu mavililerin Başkanı, “Geçen sezon U19 takımımızdan 6 futbolcumuzu A takıma çıkartıp hepsine forma verdik. Şimdi bu çocuklar dahil olmak üzere tüm futbolcular Covid-19 salgını sebebiyle spordan uzak kaldılar. Ben bu salgının yakın zamanda sona ereceğini düşünüyorum çünkü Devlerimiz salgın ile mücadele konusunda çok başarılı. Sonuç itibari ile ben futbolcularımı evladım olarak görüyorum, ülkemizde tüm sporcular için aynı düşünceye sahibim. Futbolcular için gerekli yerlerde lüzumlu konuşmaları da yapıyorum. Kulüplerin ve futbolcuların hakkını eşit olarak koruyacak bir şekilde Ocak ayında Bölgesel Amatör Ligin başlaması gerektiğini düşünüyorum” şeklinde konuştu.

Ali Kemal Demir

HABERİ PAYLAŞ
ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ