Futbol Amatör

Çengelköyspor’dan Nazilli Belediyespor’a tepki

Kayıt
Çengelköyspor’dan Nazilli Belediyespor’a tepki

Çengelköyspor’dan Nazilli Belediyespor’a tepki

Misli.com 3.Lig ekiplerinden Çengelköyspor AŞ’de Başkan İsmet Özay, Nazilli Belediyespor maçının ardından sosyal medya ve bazı internet sitelerinde yer alan “Çengelköyspor yöneticileri herkesi şaşırttı” başlıklı haberi yalanladı ve kendilerine karşı yapılanlardan dolayı ev sahibi takımı kınadıklarını belirtti.

Üsküdar temsilcisi yeşil-beyazlıların Başkanı, tek bir kare ile basına kasıtlı olarak servis edildiğini söylediği haberlerin gerçeği yansıtmadığını açıklarken konuya ilişkin cevap niteliğinde bir bildiri yayınladı.

“İç sahada her takıma bunları yaptıklarını öğrendik”

Açıklama şu ifadelere yer verildi: “Nazilli Belediyespor ile Aydın’da zorlu bir maça çıktık. Ev sahibi takım maalesef protokol tribününe holigan niteliğinde kişileri alarak TFF’nin ilgili talimatlarını açıkça çiğnedi. Müsabaka öncesi protokol tribünlerinde bana ve benim ile müsabaka protokol listesi ile tribünde yer alan 18 kişi ile birlikte bizlere gösterilen koltuklarda yerimizi aldık. Maçın başlaması ile birlikte ilk dakikadan itibaren tam arkamda yer alan ve mide bulandırıcı tavırları olan bir şahıs, 90 dakika boyunca beni ve diğer yönetici arkadaşlarımı çok başarılı şekilde provoke etmeyi amaçladı ve bunu başardığını sandı. Bu kişinin ağır tahrikleri neticesinde maçın 15. dakikasında belediye başkanları diğer yanımda kulüp başkanları arka sırada emniyet müdürleri olduğu halde bana ayrılan yerden kalkmak zorunda kaldım ve protokol tribününden mecburen ayrıldım. Tribünde yer alan en arka kısımda maçı takip etmeye devam ettim. Maalesef kışkırtmaların yoğun şekilde devam etmesi neticesinde karşılıklı olarak atışmalar yaşanmaya başladı. İlk yarının bitimine 10 dakika kala Emniyet Müdürü olduğunu tahmin ettiğim Emniyet mensubunun yanına giderek tüm Çengelköysporlu misafirlerinin yan tribüne alınmasını Kulüp Başkanı rica ettim. Devrenin bitimi ile 20 kişi yan tribüne geçtik. Açıklamamın en başında belirttiğim gibi sadece bir kişinin provokasyonlarına sessiz kalmayı tercih eden Belediye Başkanı, Emniyet Müdürü ve Amniyet Amirleri ile Nazilli Belediyespor Kulüp Başkanı’nın tepkisiz kalması ile maçın sonlarında yaşanan gerilim had safhaya gelmiştir. Ne yaptığını bilmeyen, yakışıksız, çirkin ve biçimsiz tavırlarına devam eden bir budalanın ağır tahriklerine seyirci kalarak bir misafir Kulüp Başkanı yerinden kalkmasına taaammüeden seyirci kalan Nazilli Belediyesporlular ile görevini doğru yapmayanlar yaşanan olaylardan sorumludur ve kendilerini kınıyorum. Saha içinde her iki takım oyuncuları ve teknik kadrolarının arasında en ufak bir olumsuz bir hava cereyan etmemiştir, bunun bilinmesini isterim.  Müsabaka sonrası maçta görev alan emniyet mensupları ile yapmış olduğumuz sohbetlerde, aynı kişilerin her hafta Nazilli’ye her gelen takıma organize bir şekilde aynı tutum ve davranış içinde olduklarını beyan etmişlerdir. Bu deplasmana gelecek olan tüm Kulüp Başkanı arkadaşlarımı buradan uyarıyorum. Maç başlamadan olacaklarını önceden bilerek önlemlerini alsınlar.

“15 Temmuz Gazisini bile çileden çıkarttılar”

Kulübümüzün şanlı bir geçmişi ve şerefli ismi vardır. Bu güne kadar yapmış olduğumuz futbol müsabakalarında temsil ettiğimiz camiayı hep başarılarımız ile gururlandırdık. Kulübümüze sürekli olarak Devletimizin Bakanları ziyaret gerçekleştirmektedir. İç saha maçlarımıza Milletvekillerimiz geliyor. Üsküdar Belediye Başkanımız da maçlarımızda hep yanımızda. Bir konuk ettiğimiz misafirlerimize karşı hep saygılı olduk, ancak bu hafta Aydın’da hoş olmayan durumlara şahit olduk. Nazilli Belediyespor maçına giden Yöneticiler arasında 15 Temmuz Gazisi bir yöneticileri olduğunu ve bu yöneticinin de yaşadıklarının karşısında hiddetlendiğini aktaran Çengelköyspor Başkanı İsmet Özay, “Protokol tribününde yüzünde maske olmayan onlarca insan var. TFF’nin temsilcileri umarım bu görüntüleri kaydetmiştir. Bu kişiler yüzleri açık, maskeleri olmadan 90 dakikada tezahürat yaptılar. TFF’nin bunlara dikkat etmesi gerekir. Aksini iddia eden varsa Nazilli Belediyespor yönetimi TFF’yi hiçe sayarak maçın tamamını ardışık olarak yayınladılar. Belediye Başkanı ve İlçe Emniyet Müdürü de bunlara şahit oldu. Biz ise kendi sahamızda TFF’nin kurallarını tek tek, harfiyen yerine getiriyoruz. Nazilli’de en basitinden sağlık ve hijyen kuralları bile çiğnenmiştir” ifadesini kullandı.

“Yalan haber nedeniyle her türlü yasal hakkımızı kullanacağız”

Haberde iddia edildiği gibi Çengelköyspor yöneticilerinin olumsuz hal ve tavırları olmadığını ancak birinci görevinin habercilik olduğunu unutan bir gazetecinin kendi yöneticilerini saha içinden galeyana getirerek görevini taraflı yaptığını ve uydurma haber tercih ederek aktaran Yeşil-Beyazlılarım Başkanı, “Çengelköyspor Futbol Yatırımları olarak, camiaları hakkında bu tip manipülasyon amaçlı haberleri yapanlar hakkında TSYD ve TFF nezdinde suç duyurusunda bulunmak da dahil olmak üzere her türlü yasal yollara başvuracağız” dedi. Kamuoyuna sunulan haberlerin tarafsız ve objektif olması gerekirken maçtaki muhabirin kendi tutumunu, kendi istediğini ve kişisel tercihini haberleştirerek etik ilkelere aykırı davrandığını ve camialarını rencide etmeye çalıştığını sözlerine ekleyen Başkan Özay, “Bu yalan ve karalayıcı haber nedeniyle Gerekli mercilere suç duyurusunda bulunarak hukuk mücadelemizi de başlatmış bulunduğumuzu belirtmek istiyorum. Hukuki ve cezai her türlü yasal hakkımızı kullanacağız” dedi.

Ali Kemal Demir

HABERİ PAYLAŞ
ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ