Futbol Amatör

Sarıgazispor kızları sahaya indi

Kayıt
Sarıgazispor kızları sahaya indi

Sarıgazispor kızları sahaya indi

Sancaktepe ilçesinin tek kadın futbol takımı olan Sarıgazispor kız futbol takımı Sarıgazi Stadı’nda yaptığı antrenmanla sezonu açtı.

İlk antrenmanı yaptılar

Kadın futbolunun Sancaktepe İlçesinde gelişimi açısından önemli bir yer tutan Sarıgazispor bayan futbol takımı, sabah yaptığı çalışmayla sezonun ilk antrenmanını yaptı. Saha içinde yapılan tanışma ve kısa toplantının ardından Antrenör Firdevs Kaplan nezaretinde çalışmalarına başlayan Sarıgazispor bayan futbol takımının kadrosunda 15 bayan futbolcusu bulunuyor.

Günden güne büyüyoruz
Sancaktepe İlçesinde bir ilki gerçekleştirmenin mutluluğunu ve gururunu yaşadıklarını belirten Sarıgazispor Kulüp Başkanı Serdar Turhan “ Bayan futboluna her geçen gün ilgi ve alakanın arttığı ilçemizde, ilk bayan futbol takımı olarak çalışmalara başladık. Çalışmalarımız bundan sonra haftada en az 2 veya 3 gün olmak üzere devam edecek. Önümüzdeki yıl daha büyümüş bir şekilde bayanlarda gençler ve yıldızlar ligi şampiyonalarına katılmak istiyoruz” Dedi.

Kaplan : Bayan Futboluna ilgi var
İlçede ilk olan kadın futbolunun gelişimi için çaba sarf ettiklerini ifade eden takımın Antrenörü Firdevs Kaplan “ Yeni Kurulmamıza rağmen takımımıza yoğun bir talep var. Bizim amacımız bu talep doğrultusunda kadın futbolunda alt yapıyı sağlam tutup iyi bir temel oluşturmak. Biz bunun için kısa vadeli planlar değil sezonluk hedefler koyarak çalışıyoruz. Başarılı olmanın tek anahtarı var oda çalışmak. Şu anda on beşin üzerinde oyuncumuz var. Çok yetenekli kızlarımız var. Kadın futboluna güzel bir ilgi var. Kızlarımız çok istekliler. Kızlarımızı haftanın belirli günlerinde idmanlarla hazırlayacağız. İlerde bu emeklerinin karşılığını da alacaklarını düşünüyorum.”dedi.

Kayıtları süren Sarıgazi Bayan Futbol Takımı İletişimi için : 0530 644 87 62

Murat Nazik


HABERİ PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ