Futbol Amatör

“Test ücretlerini biz karşılamaya hazırız”

Çekmeköy
“Test ücretlerini biz karşılamaya hazırız”

“Test ücretlerini biz karşılamaya hazırız”

Türkiye Amatör Futbolcular Birliği Başkanı Emrullah Öztürk, bugün İstanbul İstinye’de BAL takımları ile TFF Başkan Vekili Ali Düşmez’in toplantısının ardından bir açıklama yaptı.

‘Amatör futbolculardan Kulüplerimize çağrı’ başlığı altında yayınlanan mesajda şu ifadelere yer verildi…

Bizler elimizi taşın altına sokacağız

“Çok kıymetli Başkanlarımız ve yöneticilerimiz, sizlerin de bizim yanımızda olduğunu ve liglerin başlamasını istemenizden dolayı ziyadesiyle memnun olduk. Sizlere teşekkür ederiz. Ancak bugün TFF Başkan Vekili Ali Düşmez’in İstanbul’daki 27 takımı ile yaptığı toplantıda sıkça tartışılan ve yolu kapatan engel olarak görülen Covid-19 test ücretleri konusunda bizim bir teklifimiz var. Bu teklifi sözde değil, tüm kalbimizle ve samimiyetimiz ile ifade ediyoruz. Yolu kapatan taşı alıp kenara koyacağız, bunu hep birlikte yapacağız. TFF iyi niyetliyse test ücretleri konusunda Kulüplerimize destek vermelidir. Bizler elimizi taşın altına sokacağız. Buradan ifade ediyoruz, bu sözümüzden geri dönmeyeceğiz. Her ne kadar amatör liglerde paranın adı geçmese de, her ne kadar TFF Başkan Vekili Ali Düşmez, ‘amatörler evde barfiks çeksin’ dese de Allah biliyor sonra da herkes biliyor, BAL’da, SAL’da hatta bazı alt liglerde futbolculara emeğinin karşılında belli başlı ödemeler yapılıyor. Bunu inkâr etmiyoruz, zaten alın terimizin karşılığını talep ediyoruz.”

70 bin amatör futbolcu adına konuşuyorum

Covid-19 pandemisi nedeniyle herkesin mağdur olduğuna vurgu yapan Emrullah Öztürk şöyle devam etti; 8 aydır futbolcu kardeşlerimiz mağdur oldu, işsiz kaldık, eşinden ayrılan, çocuğunu göremeyen kardeşlerimiz olmaya başladı. Dayanacak gücümüz kalmadı. Türkiye’de 70 bin amatör futbolcu adına konuşuyorum, Kulüplerimiz ile yapacağımız görüşmelerde test ücretlerini biz karşılayacağız. Bizim için uğraşan Başkanlarımıza yöneticilerimize Allah kolaylık versin, biz onlara yük değil güç olacağız ve bu test ücretlerini anlaşmamız üzerinden kesilmesini kabul ediyoruz. Ve biz sadece BAL’ın değil, Süper Amatör Ligin, 1. Amatör Ligin ve diğer liglerin de başlamasını istiyoruz.

Ali Kemal Demir

HABERİ PAYLAŞ
ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ