Futbol Amatör

Futbolculardan TFF’ye tarihi protesto

Çekmeköy
Futbolculardan TFF’ye tarihi protesto

Futbolculardan TFF’ye tarihi protesto

Coronavirüs pandemisi sebebiyle yaklaşık 8 aydır top oynayamayan amatör futbolcular, soluğu Türkiye Futbol Federasyonu’nun (TFF) Riva’da bulunan merkez binasında aldı. Yoğun güvenlik önlemlerinin olduğu protesto gösterisine, Türkiye’nin dört bir yanında top koşturan amatör futbolcular katıldı.

Coronavirüs nedeniyle ligleri başlamayan ve para kazanamayan amatör futbolcular, dertlerini duyurmak için TFF binası önünde eylem yaptı. Oyuncular, liglerin başlaması adına yetkililere çağrıda bulundu.

Oyuncular, liglerinin başlaması için federasyona çağrıda bulundu. Amatör oyuncuların aralarından seçtikleri sözcüler ile federasyon yetkilileri, bir süre toplantı yaparken, eylem sırasında Torosgücü kalecisi Emrullah Öztürk de İhlas Haber Ajansı’na açıklamalarda bulundu.

“Bizler futbolun gariban insanlarıyız”
Amatör maçlar oynamadığı için evlerine ekmek götürmekte zorlandıklarını dile getiren Emrullah Öztürk, “Bizler futbolun emektarları ve gariban insanlarıyız. Ekmek davamızın peşinde, Türkiye’nin dört bir yanından buraya sesimizi duyurmaya geldik. Biz, bize yapılan haksızlığı dile getirmek için buradayız. Kimseyle kavga etmek için gelmedik. Sadece virüs kitleri yüzünden maçlar oynanmıyor bahanesini bize sunuyorlar. Biz buna inanmıyoruz. Bizim bir davamız var. Biz ülke olarak herkese kucak açıyoruz ama kendi öz evlatlarına, toplasan 30 bin tane futbolcuya sahip çıkamayacak kadar kötü müyüz? 12 yıldır bizi her seferinde kandıran TFF Amatör İşler Sorumlusu Ali Düşmez ve ekibine sözümüz şudur; biz artık çakmağı çaktık artık onlar düşünsün. Belki günlerce burada kalacağız ama 8 aydır aç olan 50 bine yakın insan var. Bunları görmezden gelmeyin. Amatör, futbolun mutfağıdır. Siz mutfağı kapatırsanız, yemek pişmez. Bizi duyun. Halı sahalar, kafeteryalar açık, ampute ligi oynanıyor ama amatör lig yok. Neden, çünkü virüs var. Sadece virüs bize mi bulaşıyor?” dedi.

Sessiz sedasız ayrıldılar
Futbolcular gösterin ardından kendileri görüşen Beykoz İlçe Emniyet Müdürü’nün isteğini kırmadılar ve sessiz sedasız Beykoz’dan ayrıldılar. Gösteriye 400 futbolcu katılırken, 3 İstanbullu Antrenör ve BAL’da mücadele eden bir İstanbul takımın yöneticisi futbolcuların bu tepkisinde yanında oldu. Ülkenin dört bir yanında gelen 400 futbolcu, özel araçları ve şehirlerarası otobüslerle ile Riva’ya geldiler. Grup kendi arasında para topladı ve yemek ve su gibi temel ihtiyaçlarını karşıladılar. Futbolcular gösteri alanına Cumhuriyetimizin kurucusu Atatürk’ün posteri ile geldiler. Ellerinde Türk bayrakları olan futbolcular ayrıca Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın posterini açtılar. Gösteri sırasında Amatörler Sahipsiz, 70 Bin Amatör Futbol 8 Aydır Aç pankartlarını açan futbolcuların Mekanın Sahibi Geri Geldi ve TFF’den iki yöneticinin istifasını istedikleri pankartlarının gösteri alanına girmesine Emniyet Güçlerince izin verilmedi.

Ali Kemal Demir

HABERİ PAYLAŞ
ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ