Futbol Amatör

Çamlıcaspor’da Futbolcu Ordusu Yetişiyor

Çekmeköy
Çamlıcaspor’da Futbolcu Ordusu Yetişiyor

Çamlıcaspor’da Futbolcu Ordusu Yetişiyor

Yıllardır altyapı başarıları ile tanınan Üsküdar İlçesi takımlarından Çamlıcaspor, Türk futboluna yeni yıldızlar yetiştirmeye devam ediyor.

Kulüp Başkanlığını Ali Albayrak’ın yaptığı Çamlıcaspor’da, çocuklara spor yapma imkanı sağlanarak, işinde uzman ve deneyimli antrenörler gözetiminde eğitim alan sporcular geleceğin yıldızı olarak yetiştiriliyor.

Çamlıca Spor Tesisleri’nde verilen eğitimlere katılan geleceğin futbolcu adayları antrenmanda eğitim alarak ter dökerken, aileleri de saha kenarında ayrı bir heyecan yaşıyor.

Yıldız Adayları sahada
Hafta sonları yapılan Çamlıca Spor Futbol Okulu çalışmalarına 06 – 15 yaş arası doğumlu futbolcu adayları katılıyor. Çeşitli yaş gruplarından oluşan futbol kadrosu antrenmanları Altyapı Sorumlusu Emre Temizkan  ve Futbol Okulları Sorumlusu Ahmet Danış gözetiminde olurken, Antrenörler Serkan Kemeç, Tolga Kolbaş, Celil Danış ve Kaleci Antrenörü Yalçın Önal eşliğinde sürdürüyor.

Yeteneklerine ve fizik yapılarına göre düzenlenen gruplarda eğitilen çocuklar hem kulübün alt yapısı hem de Türk futbol dünyası için önemli bir oyuncu kaynağı oluyor. Her yaş grubunun ayrı bir antrenman programına tabi tutulduğu futbol okulunda yetenekli olanlar tespit ediliyor. Antrenörler tarafından yetenekleri keşfedilen futbolcular, Çamlıcaspor’un altyapı takımlarına kazandırılıyor.

Yoğun ilgi ile karşı karşıyayız
Çamlıcaspor Altyapı Sorumlusu Emre Temizkan yaptığı açıklamada, Yıllardır başarıları ile Altyapıda marka olan futbol okulumuza çocuklardan yoğun bir ilgi var. Gelecekte Çamlıcaspor’da oynayabilecek genç yeteneklerimizi bu gurupların içinden seçerek yarışmacı gruplarımıza kazandıracağız. Altyapıda uzman eğitim kadromuzla Çamlıcaspor’a ve Türk futboluna yeni oyuncular kazandırmaktan büyük mutluluk duyuyoruz” dedi.

Albayrak : Altyapı oyuncularımız takip ediliyor
Çamlıcaspor Kulübü Başkanı Ali Albayrak, miniklerin spora yönlendirilmesinde futbol okullarının büyük önemi olduğunu söyledi. İçinde bulunduğumuz Pandemi sürecinde Ülkemizin her yerinde futbolun çok sevildiğini söyleyen Albayrak, “Futbola okulumuza yoğun bir ilgi var. Liglerin oynanamadığı bu sezon eğitim bakımından Altyapımız için en verimli dönem. Buradaki eğitmenlerimizin hepsi akademi mezunu, alanında uzman kişiler. Kulübümüz bünyesinde çocuklarımıza ve gençlerimize kazandırdığımız futbol ve hayat becerileri ile onların ilkeli birer sporcu adayı olmasını sağlıyoruz. Tesislerimizde sadece minik sporcuların değil, ailelerin de antrenmanlar sırasında keyifli zaman geçirdiğini ifade etmek istiyorum. Kulüp olarak biz, öncelikle iyi bir insan, başarılı bir sporcu ve eğitim ile futbolu bir arada götürebilecek sağlıklı nesiller yetiştirebilmek için uğraşıyoruz. Oyuncularımız, aileleri ve kendi yaş grupları ile burada keyifli zaman geçiriyorlar. Bir çok kulüp buradaki genç yeteneklerimizin peşinde. Hedefimiz yetenekli futbolcuları keşfedip futbol dünyasına kazandırmak” dedi.

Kayıtları devam eden Çamlıca Spor Futbol Okulu İletişimi için : 0530 660 85 25

Murat Nazik

HABERİ PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ