Futbol Amatör

Çakmakspor Alt yapıda gururlu

Çekmeköy
Çakmakspor Alt yapıda gururlu

Çakmakspor Alt yapıda gururlu

Güçlü altyapısı ve başarılarıyla Türk futboluna değer katan Çakmakspor, son yıllarda alt yapısından yetişen futbolcularla adından söz ettiriyor.

Son 10 yılda 150′ yi aşkın genç futbolcuyu profesyonel takımlara kazandıran Ümraniye temsilcisinde, geçtiğimiz sezon 9 futbolcusunu Milli takımların alt yapısına göndermenin haklı mutluluğu yaşanıyor.

Kulüp Başkanlığını Seyfullah Aslantürk’ün yaptığı Çakmakspor’da Altyapı Futbol okulu çalışmaları Kulübün Koordinatörü Hamdi Yaşar gözetiminde yapılıyor.

Tüm yaş gruplarında sporcuların gelişimlerini arttırmak için kendi Altyapısından yetişen Akademi mezunu hocaları Emre Satır, Selami Aydın, Şahin Doğan, Emre Yıldırım, Mustafa Yusuf Albayrak, Batuhan Demirbağ ve kaleci antrenörleri Çağlar Sert ve Abdurrahman Sertdemir önderliğinde 6 – 15 yaş grubu öğrencilerine hafta içi ve hafta sonu olmak üzere çalışmalarını sürdürüyorlar.

Profesyonel takımların takibindeyiz

Çakmakspor Koordinatörü Hamdi Yaşar “ Alt yapımızda yaklaşık 400 futbolcu, gelecekte Türk Futbolu’na katkı sağlamak için eğitim alıyor. Bölgemizde müthiş bir futbolcu potansiyeli var, bünyemizde bulunan sporcularımızı uzman Antrenörlerimiz eşliğinde ince eleyip, sık dokuduktan sonra Türk Futbolu’na kazandırmayı amaçlıyoruz. Futbol okullarımızdaki yetenekli çocukları tespit etmek ve bu yetenekleri futbol yarışmacı takımlarımızın hizmetine sunmak bizim işimiz. Bölgemizin Profesyonel takımı Ümraniyespor başta olmak üzere bir çok profesyonel takımların Altyapı hocalarının takibinde olmak işimizi ne kadar başarılı ve öz veri ile yaptığımızın göstergesidir.” Dedi.

Alt yapı liglerinin oynanmasını istiyoruz

Yıllardır eğitimli futbolcu prensibiyle yola çıktıklarını ve başarıya ulaştıklarını ifade eden Çakmakspor Kulüp Başkanı Seyfullah Aslantürk yaptığı açıklamada “ Çakmakspor’da yetişip de profesyonel lig ve milli takımda oynayan bir çok sporcumuzun olması işimizin ne kadar doğru ve düzgün bir şekilde yaptığımızı gösteriyor. İçinde bulunduğumuz Pandemi sürecinde Amatör futbolun oynanıp oynanmayacağı tartışılıyor. Bizler kulüp olarak A takımlardan daha çok Altyapı Liglerinin oynanmasını istiyoruz. Çünkü Türk Futbolunun geleceğini bu Altyapı oyuncuları oluşturacak. Bu Pandemi süresinde evde oturup uzaktan eğitim alan oyuncularımıza hafta içi de Antrenmanlar koyarak gelişim sürecine önemli katkılar yapıyoruz “ dedi.

Çakmak Spor Futbol Okulu Kayıt ve Detaylı Bilgi için : 0539 259 81 65 – 0216 420 45 64

Murat Nazik

HABERİ PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ