Futbol Amatör

Üner: 3.Lige en hazır takım Edirnespor’dur

Kurban Bayramı
Üner: 3.Lige en hazır takım Edirnespor’dur

Üner: 3.Lige en hazır takım Edirnespor’dur

Bölgesel Amatör Lig 11.Grupta liglerin Covid-19 pandemisi sebebiyle yarıda kaldığı 22. haftada liderin 1 puan gerisinde olan Edirnespor’un Başkanı Savaş Üner, yaptığı açıklamada, 3.Lige en hazır takım olduklarını ifade etti.

Türkiye Futbol Federasyonu, bu hafta içinde BAL’dan 3.Lige çıkacak takımları açıklayacak. Edirnespor’da 18 yıllık Profesyonel Lig hasretinin açıklamanın ardından son bulması bekleniyor.

“3.Lige çıkarsak geri dönmeyiz”

Açıklamasında, “Türkiye Futbol Federasyonu’nun vereceği kararı bekliyor ve TFF’nin amatör takımları mağdur etmeyeceğine inanıyoruz” ifadelerini kullanan Başkan Üner, “5 yıldır Kulüp Başkanlığı yapıyorum ancak uzun yıllardır Edirnespor’un başarısı için mücadele veriyorum. Edirnespor başkanlığı, Edirne’de çok onursal bir görevdir. Bizim için de gurur meselesidir. Biz, Belediye Başkanımız Recep Gürkan’ın da büyük desteği ile borçsuz bir takım haline geldik. Borçlarımızı bitirdik, 3.Lige çıkarsak çok rahat söylüyorum, hep ileri gideriz. Bir daha Amatör Lige geri dönmeyiz.

“Şehirde 3.Lig algısı oluştu”

Türkiye Futbol Federasyonu’nun vereceği kararın gecikmesinin takımlar üzerinde olumsuz etki yaptığına da değinen Üner, “Takımlar, gelecek sezonun planlamasını yapmak zorunda. Yönetim, teknik ekip, futbolcu kadrosu ve mali durumlar gibi birçok konu var. Bu nedenle TFF’nin bu kararı bu hafta içinde ilan etmesi gerekir. Biz, iyi haberler bekliyoruz ve Edirne halkında 3.Lig algısı oluştu. Kentin üzülmesini istemiyoruz, Edirne, Edirnespor ile mutlu oluyor. Bu hafta mutlu haberi alacağımızı ümit ediyoruz.

Derviş Ay

HABERİ PAYLAŞ
ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ