Futbol Amatör

“SAL Klasmandaki 16 takım da BAL’a alınmalıdır”

Kurban Bayramı
“SAL Klasmandaki 16 takım da BAL’a alınmalıdır”

“SAL Klasmandaki 16 takım da BAL’a alınmalıdır”

İstanbul Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkan Adayı Fikret Sivri, yaptığı açıklamada, İstanbul Süper Amatör Lig Klasman Grubunda yer alan 16 takımın da Bölgesel Amatör Lige alınması gerektiğini ifade etti.

Ağustos ayında yapılacak olan İstanbul ASKF seçimleri için ilçe ziyaretlerine hazırlanan Başkan Adayı Fikret Sivri, son iki seçimde Başkan adayı olan Seymen Gençtürk ve ekibi ile hem fikir olup birlikte hareket etme kararı almıştı.

“16 takım ayırt edilmeden BAL’a alınmalı”

Dün yaptığı bir toplantıda İstanbul Süper Amatör Lig Klasman Grubunda yer alan 16 takımın da Bölgesel Amatör Lige alınmasının gerekli olduğunun altını çizen Başkan Adayı Fikret Sivri, A Grubunda yer alan TED İstanbul Koleji SK, Nişantaşı FK, Kuruçeşme, İstanbul Kayaşehir, Bakırköyspor, İstanbul Sinop, Beykoz 1908, Zeytinburnu Irmakspor ile birlikte B Grubunda BAL’a çıkmak için mücadele eden Kartal Bulvar, İstanbul Bayburt, Cevizli Anadolu, Yeniköyspor, Gazi Mahallesispor, İstanbul Siirtgücü, Dudullu ve Kavacık takımlarının tamamının 2020-2021 sezonunda Bölgesel Amatör Ligde mücadele etmesi gerektiğini ifade etti.

“3 günde alınacak karar 3 ay sürmemeli”

Bölgesel Amatör Ligin kurulduğu tarihten bu yana sorunlu bir lig olduğuna da vurgu yapan Sivri, “Bu ligde maalesef İstanbul takımlarının yaşadığı mağduriyetler var. Bunu bir Kulüp Başkanı olarak en iyi bilenlerdenim. Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu (TASKK)  ve İstanbul Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu’nda (ASKF) bunun mücadelesi en fazla veren Yönetim Kurulu Üyesiydim. Zaten 3 sezon önce Başkan Vekilliği görevinden istifa etmemdeki sebeplerinden birisi de İstanbul takımlarının yaşadığı sıkıntılar oldu. Biz, Perşembe günü statüsü ilan edilip, Cumartesi başlatılan bir lige karşıyız. Ağustos ayına geldik halen hangi takımın yeni sezonda hangi ligde yer alacağı belli değil. Futbolcu uygunluğu dediğimiz yaş kontenjanı ne olacak, statü nasıl olacak? İstanbul takımlarının hangileri 3.Lige çıkacak, BAL’dan düşme olacak mı? Takımların artık bunları öğrenmesi elzemdir. Bu kadar uzun süre karar alınmamasını doğru bulmuyorum. Yapacakları çok basit aslında, yeter ki doğru yoldan ilerlensin. Her ilin takımlarının puan durumları önlerinde. 3 günde alınacak karar 3 ay sürmemeli” dedi.

“BAL’daki takımlara destek olunması gerekli”

Bölgesel Amatör Ligden bu sezon düşme olmaması gerektiğini da sözlerine ekleyen Fikret Sivri, İstanbul takımlarını 3 yerine 5 gruba eşit dağıtmak mümkün. Ayrıca BAL’daki takımlara destek olunması gerekli. Biz göreve geldiğimizde, söz verdiğimiz üzere sadece 3 yıl Başkanlık yapacağız. 3 yıl içinde hem İstanbul takımlarını menfaatlerini, diğer illerin takımlarının hakkına girmeden savunacağız hem de 3 sene sonrası için yerimize Başkan adayı ve Yönetim Kurulu Üyeleri yetiştireceğiz. Biz, TASKK’ta ve İstanbul ASKF’da Başkanlık yılı 3 yıl, üst üste en fazla 6 yıl olsun istiyoruz. Bugün ülkemizde Üniversite Rektörleri ve Dekanları bile en fazla 2 dönem görev yapıyorlar, koltuk sevdalısı olmamak lazım. Kulüpler sizden memnun olursa seçim ile yeniden sizi seçerler. Ancak biz yalnızca bir görevde olacağız ki, onu da tam ve doğru yapalım” şeklinde konuştu.

İstanbul Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkan Adayı Fikret Sivri’nin, 1. Amatör Lig, 2. Amatör Lig ve alt ligler ile halı sahalar ve futbol okulları ile ilgili düşüncelerini gün içinde sizlere aktaracağım.

Ali Kemal Demir

HABERİ PAYLAŞ
ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ