Futbol Amatör

Fikret Sivri: Ecrimisil sorununu çözeceğiz

Fikret Sivri: Ecrimisil sorununu çözeceğiz

Fikret Sivri: Ecrimisil sorununu çözeceğiz

Silivri ilçesinde bir konuşma yapan İASKF Başkan Adayı Fikret Sivri, “Spor Kulüplerimizin dertlerini çözmek için yola çıktı, Kulüplerimizin en büyük sorunu ecrimisil yükü. Sporcu yetiştirmek için çaba harcayan kulüpler bu konuda çok dertli, ilk konumuz ecrimisil sorunu olacak ve bu sorunu çözeceğiz” dedi.

İstanbul Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Genel Kurulu öncesi adaylığını açıklayan Fikret Sivri, Silivri kulüplerinin misafiri oldu.

Ekibiyle birlikte Garden Restaurant’ta Silivri ilçesinin kulüp temsilcileriyle bir araya gelen Sivri projelerini paylaştı. Yaklaşık olarak 3 saat süren programın ilk bölümünde Sivri bir sunum yaparak kulüplere seslenirken ikinci bölümde de kulüplerden gelen soruları yanıtlandırarak yaklaşık olarak 1 buçuk saat kürsüde kaldı.

Fikret Sivri’ye Silivri ziyaretinde Seymen Gençtürk, Abdullah Kaya, Yetkin Karakaş, Temel Şardan, Av. Hasan Ferhat Karagöz, Av. Burak Özmen, Osman Keşkekçi, Ayhan Çınar, Ali Alkan, Güzel Coşkun, Hayati Köse, Cevdet Şenkardeş ve Recep Kelment de eşlik ettiler.

Programın ilk konuşmacısı olarak Silivri Amatör Spor Kulüplerini Destekleme Derneği Başkanı eski Veysel Zıroğlu sahneye geldi. Aynı zamanda Büyük Kılıçlıspor Kulüp Başkanı olan Zıroğlu böyle bir organizasyonu Silivri Amatör Spor Kulüplerini Destekleme Derneği’nin yapması gerekirken kendilerinin düzenlemek zorunda kaldığını söyledi. Zıroğlu “Bir ilçede kulüpler birliği başkanı taraf olamaz. Bugünkü toplantımıza gelmeyerek de bizi yalnız bıraktığını düşünüyorum.” ifadesini kullandı.

Karakaş: Bizim için doğru birdir

Veysel Zıroğlu’ndan sonra sahneye gelen Yetkin Karakaş Seymen Gençtürk’le 9 yıl önce yola yine Silivri’den birlikte çıktıklarını, şimdi de Fikret Sivri ile birlikte hareket ettiklerini söyledi. Karakaş “Bizim için doğru birdir. Biz Fikret Sivri ile birlikte kendi gerçekliğimizle, yönümüzü belirleyerek bu yola birlikte çıktık. Birlikte yönümüzü belirlememiz lazım.” şeklinde konuştu.

Sivri: Birlikte yönetmenin adımlarını atacağız

Veysel Zıroğlu ve Yetkin Karakaş’tan sonra sunumunu yapmak üzere sahneye çıkan başkan adayı Fikret Sivri yaklaşık olarak 30 dakika boyunca kulüplere seslendi. Konuşmasında ağırlıklı olarak projelerinden bahseden Başkan adayı Sivri, “Sağlık en önemli konularımızdan bir tanesi. Sporcu  sağlığı için  gerekli çalışmaları yapacağız. Sporcu sağlığı bizim için çok önemli. Bunun için gerek sigorta şirketleri, gerekse hastaneler ile görüşmeleri gerçekleştirecek ve protokoller yapacağız. Böylelikle sporcularımızın sağlığını korumayı amaçlıyoruz. Eğitim çalışmalarımız olacak. İstanbul amatör futbol kulüplerinin başındaki teknik heyet ve sporcular için kulüpler nezdinde karar verilecek bir dizi eğitim çalışmalarımız olacak. Futbol kuralları, antrenman teknikleri, sporcu sağlığı ve bunun gibi konu başlığı altında uzmanları sizlerle buluşturacağız. Seçimden sonra Her ay bir ilçede toplanarak oradaki problemleri öğrenecek, gerekli çalışmaları ona göre yapacağız. Sorunlar çözümleri, yerinde dinleyerek üreteceğiz. Birlikte yönetmenin adımlarını böylelikle atmış olacağız. İstanbul takımlarının BAL ve Türkiye Şampiyonalarındaki kontenjanını arttıracağız. Birlikte ve özverili şekilde çalışarak, İstanbul takımlarına karşı yapılan bazı eksiklikleri ortadan kaldıracak, gerekli adaleti sağlayacağız. Aktarmalarda Türkiye Futbol Federasyonunun payını sıfırlayacağız. Kulüplerimizin antrenman ve çalışma ortamlarını iyileştirecek adımlar atacağız. Spor Köyü projesi başlatacağız. İstanbul’un her iki yakasında başlatmayı planladığımız ‘Spor Köyü’ projemiz amatör kulüplerimize nefes aldıracak. Komisyonlar ve kurullar kuracağız. Ecrimisil komisyonu kurarak konuyla ilgili sorunları birlikte çözeceğiz. Spor Kurulu oluşturacak, hem günümüz hem de geleceğe dair çalışmaları masaya yatırma fırsatı bulacağız. Antrenörler, sporcular ve akademisyenlerden oluşacak bir kurul kuracak ve bağımsız çalışacak bu kurulun araştırma ve önerilerini dikkate alıp karara bağlayacağız.” İfadesini kullandı.

İbrahim Keskin / İskender Kordu

HABERİ PAYLAŞ
ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ