Futbol Amatör

Zeki Aksu: Spor affı bekliyoruz

Zeki Aksu: Spor affı bekliyoruz

Zeki Aksu: Spor affı bekliyoruz

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Cumartesi günü TFF başkanı ve Kulüp Profesyonel Kulüp başkanlarıyla video konferans yönetimiyle bir toplantı yapmıştı. Bu toplantının ardından Profesyonel Liglerin akıbeti aşağı yukarı belli olurken, amatörler için belirsizlik sürüyor.

Bu sezon İstanbul Süper Amatör Lig 8.Grubu ikinci sırada bitiren ve Bölgesel Amatör Lig için Klasman Grubu oynayan Beykoz, ilk iki maçını kaybetse de geride kalan 5 maç için şampiyonluk iddiasını muhafaza ediyordu. Ancak, tüm dünyayı etkisi altına alan coronavirüs salgını futbolu da olumsuz etkiledi ve ligler durdu. Ne zaman başlayacağı veya nasıl tescil edileceği de belirsiz…

Türkiye’nin en eski camialarından olan, uzun yıllar Profesyonel Liglerde yer alan ve tarihinde pek çok branşta Türkiye ve İstanbul şampiyonlukları bulunan sarı-siyahların Başkanı Zeki Aksu, spor kamuoyunda çok konuşulan iddiaları üzerine bir açıklama yaptı.

“Şampiyonluk hakkımızın baki olması gerekir”
Açıklamasında, maçların oynanmasını istediklerini beklediklerini belirten Aksu, “Gerekirse Temmuz ve Ağustos’ta ligler oynatılsın. Biz, Beykoz olarak buna hazırız. Camia hedefimiz bir üst lige çıkmak.” dedi.

‘Eğer ligler oynatılmayacaksa hakkımızın baki olması gerekir’ diye konuşan sarı-siyahların Başkanı şunları kaydetti: “Dünyanın ve ülkemizin içinde bulunduğu zor durumu elbette aşacağız. Kötü günleri futbol ile yenebilir. Arjantin ülkesindeki krizi futbol ile aştı. Biz de spor affı bekliyoruz. TFF her ihtimali düşünerek bir karar vermelidir. Kimse mağdur olmamalıdır. Misal olarak da, şehir takımlarının içinde bulunduğu bir proje yapılabilir. TFF’nin bütçesi yok diyorlar, inanmıyorum. Gerekirse Devlet bu aşamada TFF’ye destek verilebilir. Eğer ligler oynatılmayacaksa hakkımızın baki olması gerekir. TFF, üst liglerde nasıl bir karar alıyorsa bunun amatör liglerde uygulanması gerekir.”

“Hatalı bir karar ülke genelinde büyük tepkiye sebep olur”
Bölgesel Amatör Lig şanslarının sürdüğünü belirten Aksu, “Bizim ligimiz bitti. Grubumuzda Klasman Grubuna kaldık ve şampiyonluk şansımız sürüyor. Beykoz ile birlikte diğer takımların da üst lig hakkına mani olunmamalı. 2 ve 3. Ligde Play-Off olacaksa biz de bu hakkın kullandırılmasından yanayız. Üst liglerde puanı olmayan Şanlıurfa ve Manisa gibi takımlar ligde kalacaksa biz de şampiyonluk yarışında içinde olduğumuz için üst ligi istiyoruz.” dedi. Sayın Cumhurbaşkanımızın bu işe el atması gerektiğini aktaran Başkan Aksu, “TFF özerktir. Ancak TFF’nin alacağı bir hatalı karar ülke genelinde büyük tepkiye sebep olacaktır. Cumhurbaşkanımızın bu işe el atması gerekir. Yanlış bir karar ile birçok takım mağdur olacaktır, bu hataya düşülmemesi gerekir. İstanbul Süper Amatör Ligde 16 takım şampiyonluk bekliyor. Ayrıca, üst lige alınacak kulüplerin belki de tarihine, durumuna bakılması lazım. Çanta kulüpler ile büyük camialar aynı değildir.” ifadelerini kullandı.

Ali Kemal Demir

HABERİ PAYLAŞ
ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ