Futbol Amatör

Hücum Futbolu

Hücum Futbolu

Futbolda Hücumun Temelleri

Yüksek skora dayalı hücum futbolu için taktik ve dril önerileri

Futbol oyunu sürekli bir evrim halindedir. Her Dünya Kupası turnuvası, taktik ve oyun sistemlerindeki yenilikleri ortaya koymaktadır. Oyunun değişen doğasına rağmen, takım hücum kavramları tüm oyun sistemleri ve sistemleri için geçerli olan sabit temel unsurlar olmaya devam ediyor. Bölüm 1, alanın farklı üçte birinde futbola saldırmanın temelini tartışılacakdır.

Takım saldırısının ilk aşaması genellikle bir takımın hedefine en yakın alanın savunulan üçüncü bölümünde başlar. Oyun, kalecinin topu takım arkadaşlarına doğru olarak dağıtması ile ileriye doğru çıkış pası yapan bir defans oyuncusundan kaynaklanabilir. Senaryoya bakılmaksızın, bir takımın savunan takımın üçüncü bölgesinden topu hızlı ve etkili bir şekilde ilerletme yeteneği, başarılı bir hücum futbolunun temelini oluşturur.

Bölüm 1’de üçlü defans bölgesinden topu etkili bir şekilde oynamak için bir plan sunulacak. Antrenörler genellikle alanın bu bölümünü risksiz alan olarak adlandırır, çünkü burada top kaybı felaket olabilir. Bir takımın topu düzgün bir şekilde ilerletmesi ve orta mesafede topa sahip olması gerekir. Diğer seçenek ise, topu doğrudan ön taraftaki hedef oyunculara servis ederek orta sahayı atlayarak daha basit bir oyun tarzını tercih etmektir. Her iki yöntem de düzgün yürütüldüğünde çalışır. Başarının anahtarı basit ve güvenli oynamaktır.

Bölüm 2 de topu alanın orta üçte birlik kısmından hızlı ve güvenli bir şekilde nasıl ilerleteceğini tartışılacak. Alanın bu bölümü genellikle orta derecede risk olarak kabul edilir. Etkili bir kombinasyon oyunu bu bölgede daha sık kullanılmasına istinaden etkili top sürme becerileri  burada alanı savunan defans oyuncularına karşı daha olumlu sonuçlar vermektedir. Yaratıcı orta saha oyununun temelini atma konusunda bir dizi oyun uygulaması simülasyonu sunulacak.

Bölüm 3’de alanın üçüncü bölge hücumunda kaliteli skor şansının nasıl yaratılacağı sorusunu ele alınacaktır.  Gol bölgesinin önünde ve merkezinde tehlikeli pozisyon olanaklarını sağlama konusuna vurgu yapıyor. Düzenli olarak skoru lehimizde tutmak en yüksek seviyelerde mükemmel bireysel oyunlardan çok daha fazlasını gerektirir. Doğal yetenek, denklemin önemli bir parçasıdır, ancak kolektif takım oyunu ile birleştirilmelidir. İyi organize edilmiş savunmalara karşı, oyuncular kaliteli fırsatlar yaratmak için birlikte ve bazı durumlarda birbirleri için çalışmalıdır. Amaç kaleye geniş şut açıları sunacak fırsatları yaratmaktır. Bu temaya dayalı bir dizi drill sunulacaktır.

İstiklal! İstikrar! İstikbal!
Gölcük Karadeniz Spor

Saygılarımla
Murat Can Sözeri

HABERİ PAYLAŞ
ETİKETLER:
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ