Futbol Amatör

Çubuklu-Kaynarcaspor maçının kararı verildi

Çubuklu-Kaynarcaspor maçının kararı verildi

Çubuklu-Kaynarcaspor maçının kararı verildi

TFF Yönetim Kurulu, 16.11.2019 tarihinde Beykoz Stadında oynanan ve 82.dakikada yarıda kalan Çubuklu-Kaynarcaspor 1.Amatör Lig maçının kararını açıkladı.

Genel Sekreter Kadir Kardaş imzalı Kulüplere gönderilen yazıda, TFF Yönetim Kurulu’nun 21.11.2019 tarih ve 16 Sayılı Yönetim Kurulu Kararında şu ifadelere yer verildi.

“16.11.2019 tarihinde Beykoz Stadı’nda, Çubuklu-Kaynarcaspar takımları arasında oynanan İstanbul 1. Amatör Lig müsabakası (2-0) Çubuklu takımının galibiyetiyle devam ederken, müsabakanın 82. dakikasında Kaynarcaspor kulübüne mensup yöneticinin sahaya girerek müsabaka hakemlerine ve rakip takım futbolcularına hakaret etmesi ve saldırı girişiminde bulunması ile Kaynarcaspor takımına mensup futbolcuların rakip takım taraftarlarıyla kavga etmeleri nedeniyle maç hakem tarafından tatil edilmiştir.

Futbol Müsabaka Talimatı 19. maddesinin 1. fıkrasında “Müsabaka hakemi; a) Müsabakanın, kulübün futbolcusu, yöneticisi, teknik adamları ile diğer kişilerin… hakeme veya rakip takım futbolcu ve mensuplarına fiili eylemde bulunmaları, kavgaya sebebiyet vermeleri ve bu eylemleri dolayısıyla müsabakanın oynanamaması veya devam edilmesi olanağının kalmaması; Seyircilerin, stadyum düzen veya disiplini ya da müsabakanın olağan akışı içinde oynanmasına veya güvenliğinin sağlanmasına ilişkin kuralları bireysel veya toplu bir biçimde ihlal etmeleri sonucunda müsabakanın oynanması veya müsabakaya devam edilmesi olanağının kalmaması, hallerinde müsabakayı tatil ettiğini ilan eder”, denilmekte, yine aynı maddenin 3. fıkrasında yer alan “Bu hallerde TFF Yönetim Kurulu, ihlali gerçekleştiren takımlardan birinin veya her ikisinin hükmen yenik sayılmasına karar verebilir…” hükmü çerçevesinde, müsabakanın B2. dakikasında Kaynarcaspar kulübüne mensup yöneticinin sahaya girerek müsabaka hakemlerine ve rakip takım futbolcularına hakaret etmesi ve saldırı girişiminde bulunması ile Kaynarcaspar takımına mensup futbolcuların rakip takım taraftarlarıyla kavga etmeleri nedeniyle müsabaka tatil edildiğinden; anılan müsabakada Futbol Müsabaka Talimatı 23. Maddesinin 4. Fıkrası uyarınca Kaynarcaspor takımının (3-0) hükmen yenik sayılmasına, Çubuklu takımının (3-0) hükmen galip sayılmasına karar verilmiştir.” denildi.

Ali Kemal Demir

HABERİ PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. Koko dedi ki:

    Türk spprunun haşi ceza veremıyorlar Bakalım 7 tedbirli futbolcuları ne olacak ama seçim de yaklaştı onları da çözerler.

  2. Okok dedi ki:

    7 Tedbirli değil 5 ve o 5 sporcudan 1 tanesi direkt kırmızı gördüğü için 2 maç aldı, diğerleri ise olaylarla hiçbir alakası olmadığı halde sırf bir kulübün sezon boyunca verdiği emekleri nasıl bir kalemde silebiliriz diye bulunmuş aceleci ve acemice uygulanmış senaryodan ibaret. Ama hak yerini buldu şükür, bir kere olayların nasıl ve neden gerçekleştiğini ve bu denli büyütülüp ulusa servis edildiğini sorgulamak lazım. Kaldı ki buna benzer bir sürü olay amatör müsabakalarda hemen hemen her haftasonu yaşanıyor. O zaman herşey de asıp keseceksek Türkiye’de bu spor dalının faaliyetlerini durduralım? Çözüm odaklı hiçbir düşünce fikir beyan etmeyip olayların içerikleriyle ilgili bilgi sahibi olmayıp asalım keselimlerle hiçbir şey düzelmez. Aklı selim davranıp gerçekten nerelerde hata yapılıyor tespit edilip, spor’da bu tür olayların bir daha yaşanmamasını nasıl sağlayabiliriz önce onu bulmamız gerekiyor.

BİR YORUM YAZ